Temalar

7
79
7

Çocuk büyütmek demek bir çok sorunun cevabını aramak demek. Çocuğun hayatında farklı rolleri olan herkesin yaşadıklarını paylaşabilecekleri, çözüm arayabileceği en sık rastlanan konuları bu temanın altında bulabilirsiniz.

8
96
7

Duyguları tanımakla başlayan sosyal-duygusal gelişim hayat boyu farklı aşamalarla devam eder. Bütün aşamaların krizleri, soruları ve çözümleri farklı olabilir. İşte bu noktada duygularla ilgili aklınıza gelen konuları bu temanın altında bulabilirsiniz. 

11
32
7

Her yaş grubunun fiziksel gelişimi farklı ilerlemektedir. Değişen ihtiyaçlar ve problemler aileler için zorlanılan bir alandır. Bu temada bulabileceğiniz konu başlıkları çocukların fiziksel gelişiminde her aşamada önemli bir yere sahiptir.

12
116
7

Okul hayatının başlaması ile beraber hem çocuk için hem de aile için farklı bir dönem başlıyor. Bu yeni dönem içinde bilişsel ve sosyal alanda yaşanan bir çok yeni deneyim ve sorun ailelerin gündeminde oluyor. Bu dönemin farklı aşamaları için en çok merak edilen konuları bu tema altında bulabilirsiniz.

5
32
7

İlişkiler hayatın her alanında önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda ilişkiler sebebiyle yaşanan problemler de insanlar için hep önemli olmuştur. Arkadaşlık, kardeşlik ilişkileri... Otoriteyle ve kuşaklar arası ilişkiler...Farklı ilişki tipleriyle ilgili paylaşımları bu temanın altında bulabilirsiniz. 

5
35
7

Bazı durumlarda insanlar ne yapacağını veya ne diyeceğini bilemez. Çocuklara bazı zor durumları anlatmak veya onların yaşadıkları zor durumları anlamak için ebeveynlerin veya öğretmenlerin yardıma ihtiyacı olabilir. Zor durumlarla ilgili aklınıza gelen konuları bu temanın altında bulabilirsiniz.