(FERAGAT/DISCLAIMER)

 

Sevgili kullanıcımız,

PaylasBuyusun sitesi iki önemli bilgi alanını bir araya getiriyor: Birincisi sizin problemleriniz, fikirleriniz ve tecrübeleriniz ile ilgili paylaşımlarınız... İkincisi de uzman görüşleri...

Bunların her ikisi de çok önemli ve çok yararlı... Ama sitemizdeki bu her iki bilgi alanının da kendisine göre kısıtlılıkları var:

 

1. BU SİTEDE BİRBİRİMİZDEN ÖĞRENMENİN KISITLILIKLARI

·       Çocuk yetiştirirken gün içinde pek çok konuyu işyerimizde ya da sosyal çevremizdeki arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Başkalarının deneyimleri, bizim sorularımızla ilgili fikirleri önemli oluyor. PaylaşBüyüsün’de bunu çok geniş bir arkadaş çevresi ile yapıyoruz, yapacağız.

·       Arkadaşlarımızın söyledikleri, tecrübeleri bize ilham verebilir, yol gösterebilir, bazı şeyleri fark etmemize, bazı durumlarda yalnız olmadığımızı hissetmemize yardımcı olabilir.

·       Ama lütfen unutmayalım: Arkadaş görüşleri bir yandan da sadece arkadaş görüşleridir. Bu tecrübe ve görüş paylaşımları uzman bilgisinin yerine geçemez. Her ne kadar biz mümkün olduğunca yakından izleyerek, uygunsuz ve/veya hatalı bilgi ve/veya yönlendirmeleri ayıklamaya çalışacak olsak da, site üyelerinin paylaşımları bu özellikte olabilir. Unutmayın; üyelerin paylaştıkları içerikler, görsel materyaller tümüyle kendi sorumluluklarındadır.

·       Sorununuzla ilgili olarak çoğu durumda, mutlaka konunun uzmanlarına danışmamız gerektiğini bir kez daha önemle vurguluyoruz.

 

2. BU SİTEDE UZMAN GÖRÜŞLERİNDEN ÖĞRENMENİN KISITLILIKLARI

·       Seçtiğimiz temalar ve konu başlıkları altında çok sayıda uzman görüşü bulabileceksiniz.

·       Uzmanlarımız sizden gelen paylaşımları da izleyecek ve burada da gerekli noktalarda görüşlerini size iletecekler.

·       Ama lütfen unutmayalım: Uzmanlarımız size özgü koşulları bilemeyebilirler. Bu platformda yer alan bilgiler her çocuk için geçerli olmayabilir. Bireysel farklılıkların da göz önünde bulundurulması gerekir. Bu platformda yer alan bilgi ve öneriler doğrudan uzmanla yapılacak değerlendirmenin ve alınacak önerilerin yerine geçemez.

·       Biz bu sitede uzmanlar tarafından paylaşılan içeriklerin güncel ve doğru olması konusunda son derece titiziz ve bu yönde büyük çaba harcıyoruz. Yine de bu noktada da kısıtlılıklar var: İlk kısıtlılık şu: Pek çok konuda tek bir görüş ve yaklaşım geçerli değildir; farklı perspektifler, yaklaşımlar, teknikler söz konusu olabilmektedir. Öte yandan bu alanlardaki bilgiler inanılmaz bir hızla güncellenmektedir; bu nedenle burada paylaşılan bazı uzman içerikleri eksik hatta zaman içinde güncelliğini yitirmiş olabilir.

·       Bu sitedeki uzman içeriklerinde, yüz yüze görüşüp danıştığınız, çocuğunuzu bire bir görerek değerlendiren bir uzmandan aldığınız bilgi ya da önerilerle çelişkiler gördüğünüzde, görüşmekte olduğunuz uzman danışmanınızın tavsiyelerine göre hareket etmenizi öneriyoruz.

 

Bütün bu nedenlerle:

PaylaşBüyüsün içeriği yalnızca bilgi, fikir ve deneyim paylaşımı amaçlı sağlanmıştır. PaylaşBüyüsün’deki bilgilerin yorumlanmasına bağlı oluşabilecek doğrudan veya dolaylı zararlarda herhangi bir sınırlama olmaksızın sorumluluk kabul edilmez.

PaylaşBüyüsün’de yer alan bilgiler takdirimize bağlı olarak zaman zaman değiştirilebilir, düzeltilebilir, güncellenebilir. Böyle bir düzeltme veya güncelleme yokluğunda ortaya çıkabilecek herhangi bir sonuç için sorumlu tutulamayız.

PaylaşBüyüsün üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu Web siteleri içeriği hakkında herhangi bir sorumluluk üstlenilmez, herhangi bir garanti verilmez. Bu web siteleri kullanımı neticesinde oluşabilecek doğrudan veya dolaylı zararlarda herhangi bir sınırlama olmaksızın sorumluluk kabul edilmez. Üçüncü taraf web sitelerinin içeriğinin fikri ve/veya sınai mülkiyet hakları ile uyumluluğu hakkında herhangi bir şekilde garanti verilmez.