PaylaşBüyüsün, çocuklarımızın gelişim süreçlerine ilişkin paylaştığımız problemler, fikirler ve tecrübelerle hem birbirimizden öğreneceğimiz, hem de uzmanların hazırladıkları içerikleri takip edebileceğimiz bir platformdur.

Ekibimiz çocuk-ergen ruh sağlığı ve gelişimi alanında uzmanlaşmış psikologlardan, eğitimcilerden ve hekimlerden oluşuyor. PaylaşBüyüsün platformuna kullanıcı olarak giren ebeveynlerin katkılarıyla sürekli gelişen bir platformdur. PaylaşBüyüsün’ün arkasındaki uzman ekip temalar, konular, uzman içerikleri hazırlayıp paylaşarak platformun bilimsel, güncel ve geçerli bilgilerle donatılmasını sağlıyorlar.

Öncelikle PaylaşBüyüsün sitesinde sağ üst köşedeki Kayıt Ol butonuna tıklayarak kaydınızı yapabilirsiniz. Mailinize gelen doğrulama koduna tıkladığınızda artık PaylaşBüyüsün üyelerinden biri olacaksınız. Dilerseniz sağ üst köşedeki Giriş Yap butonuna tıklayarak Facebook ve Twitter hesaplarınızı kullanarak da PaylaşBüyüsün’e üye olabilir, uzmanların kullanıcı içeriklerini görebilir ve siz de problemlerinizi, fikirlerinizi, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

PaylaşBüyüsün katılımcılarının istedikleri içerikleri kolayca takip edebilmeleri için içeriklerimiz uzmanlarımız tarafından belirlenmiş tema ve konu başlıkları altında sunuluyor. Temalara ve Konulara girdiğinizde uzmanlarımızın ilgili tema hakkında hazırladığı videoları ya da başka içerikleri takip ederek doğrudan uzmanlardan öğrenme şansını bulacaksınız. Kullanıcıların en fazla takip ettiği Tema ve Konular ana sayfanın sağ bölümündeki Popüler Temalar ve Popüler Konular arasında görülür. Tema ve Konuların sayfalarında aşağıya doğru indiğinizde kullanıcılarımız tarafından bu tema ve konulara özel paylaşılan problemleri, fikirleri ve tecrübeleri göreceksiniz.

PAY; Problemler, Akıl-Fikirler ve Yaşantı-Tecrübeler kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Sayfamızda paylaşılmış PAY’ları okuyarak ve yeni PAY’lar paylaşarak çocuklarımızın gelişimi için birbirimizden öğreniyoruz.

PaylaşBüyüsün sayfalarına girdiğinizde Problem paylaş, Akıl-Fikir paylaş veya Yaşantı-Tecrübe paylaş butonlarına tıklayarak PAY paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımları yaparken karşınıza çıkan ve size yön verecek kısa formları doldurup paylaşımlarınızı yapabilirsiniz. Paylaşımlarınıza bağlantı ve dosya da ekleyebilirsiniz.

Paylaştığınız PAY’ı kaldırmak isteyebilir ya da bunun üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Bunun için ilgili PAY’ınızın içine girdiğinizde sağ alt taraftaki Diğer butonuna tıklamanız yeterlidir.

PaylaşBüyüsün’de kullanıcılar başka kullanıcıların paylaştığı PAY’lara yeni PAY’lar ekleyebilir. Böylece bir PAY ile başlayan, sonra başka kullanıcıların da kendi PAY’larıyla katkı yaptığı bir ağaç oluşur. Bu sayede bir paylaşıma ait tüm katkılar, tüm yönleriyle tek bir PAY ağacında toplanmış olur. Paylaşılmış PAY’lara, PAY paylaşımı yapmanın yanında yorumlarla da katkıda bulunabilirsiniz.

Bu puan sizin PaylaşBüyüsün içerisindeki etki puanınızı gösterir. PaylaşBüyüsün’de PAY paylaşma, başka kullanıcıların PAY’larına PAY ekleme ve yorum yapma gibi aksiyonlar bu puanınızı yükseltir. Ayrıca sizin yaptığınız paylaşımlara diğer kullanıcıların bu aksiyonlarda bulunması da etki puanınızı arttırır. Yüksek puan sizin PaylaşBüyüsün’ün en aktif ve etkili kullanıcıları arasına girmiş olduğunuzu gösterir.

PaylaşBüyüsün’de bir Kullanıcıyı, Tema ya da Konuyu ve Gönderiyi takip edebilirsiniz. Örneğin, bir kullanıcıyı takip ettiğiniz takdirde, o kullanıcının paylaştığı PAY’lar size bildirim şeklinde iletilir. Ya da bir temayı takip ettiğinizde, o temaya eklenen her bir yeni konu ya da uzman görüşü size bildirilir. PaylaşBüyüsün’de “takip etmek” demek, bir kullanıcı ya da bir içeriğe ait paylaşımlardan sürekli olarak haberdar olmak demektir. Takip etmeyi bıraktığınızda ise artık o kişiye ya da içeriğe ait herhangi bir bildirim almazsınız.

Sağ üst köşeden kullanıcı resminize tıkladığınızda “Profil” sayfanıza ulaşabilirsiniz. Bu alanda bilgilerinizi güncelleyebilir ve bir profil resmi yükleyebilirsiniz. Yine bu ekranda, takip ettiğiniz kullanıcılara ve sizi takip eden kullanıcılara hızlıca erişebilmeniz için bağlantılar bulunmaktadır. Yaptığınız paylaşımları, bildirimlerinizi, hesap bilgilerinizi ve ayarlarınızı buradan görebilir, ilgili alanlarda güncellemelerinizi yapabilirsiniz.

Site genelinde, sizi rahatsız eden ya da başka bir ziyaretçiyi rahatsız edeceğini düşündüğünüz herhangi bir PAY ya da yorumu ilgili paylaşımın altındaki butonu kullanarak şikâyet edebilirsiniz. Şikâyetleriniz en kısa sürede incelenecek ve inceleme sonucunda gerekli görülen adımlar atılacaktır.

PaylaşBüyüsün’de paylaşımını görmek istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilirsiniz. Böylece bu kullanıcıların yaptığı paylaşım size gösterilmeyecektir. Kullanıcı engellemeyi önce “kullanıcı ismi”ne tıklayıp, sonra sol tarafta çıkan “engelle” butonunu tıklayarak yapabilirsiniz. Engellenen kullanıcıları profilinizde görüntüleyebilir, engeli kaldırmak isterseniz “engellemeyi kaldır” butonunu tıklayarak görüntüleme engelini kaldırabilirsiniz. Sormak istediğim bir şey olursa ne yapabilirim?

Her zaman yanınızdayız. info@paylasbuyusun.com adresine bir e-mail atmanız bize ulaşmanız için yeterli olacaktır. Ayrıca PaylaşBüyüsün sayfasındaki iletişim butonunu kullanarak da bize ulaşabilirsiniz.