1-3 Yaş

1-3 yaş grubuyla ilgili tüm PAY’lara ve uzman görüşlerine bu temadan ulaşabilirsiniz.

Uzman Görüşleri

Son PAY'lar

Tür:
Sıralama:

İKİ YAŞINDA ERGEN

1-3 Yaş

KÜÇÜK TORUNUM TUVALET KONUSUNU ATLATTI GİBİ. AMA ŞİMDİ DE BAŞKA BİR DERT VAR BAŞIMIZDA. HERŞEYE KIZIYOR VE BİLDİGİN BÜYÜK İNSAN GİBİ SİNİR KRİZİ GEÇİRİYOR.NE DERSEN İTİRAZ EDİYOR VE HİÇBİRŞEY YAPMAK İSTEMİYOR. ÇOK BÜYÜMÜŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR KERATA. AMA BÖYLE BÜYÜME DE FENA BİRAZ. ANNESİ BUNUN İKİ YAŞINDA OLAN BİR ERGENLİK OLDUĞUNU SÖYLEDİ, DAHA NELER GÖRECEĞİZ BAKALIM. BANA KARŞI BİRAZ DAHA SAKİN TABİ AMA KRİZE GİRİNCE KİMSE YANINA YAKLAŞAMIYOR. Bİ...

Devamını Oku...

Y Yaşantı-Tecrübe

Bizim kardeş deneyimimiz

1-3 Yaş

Oğlumuzun (Deniz) kardeşi olduğunda 27 aylıktı. Hamilelik sürecinde kardeşini çok benimsemişti. Aile resimlerine kardeşini de çizmeye her şeyin küçüğüne "Ada" demeye, her şeyin küçüğünü Ada'ya ayırmaya başlamıştı ve bu bizi çok sevindiriyordu. Fakat kardeşi doğduktan sonra epey saldırganlaştı Deniz. Her yanına gittiğinde vurmaya başladı ve bu duruma çok üzüldük. Ben bu konuyla ilgili bir kitap okudum (Siblings Without Rivalry - Türkçeye çevrildi...

Devamını Oku...

Y Yaşantı-Tecrübe

Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde Sevimli Dostlarımızı Konuşuyoruz!

0-1 Yaş, 1-3 Yaş, 3-5 Yaş, 6-11 Yaş, 12-14 Yaş, 15-18 Yaş, 19-25 Yaş

Sevgi, dostluk, bağlılık… Oyun, eğlence, neşe... Sağlık, hastalık, kayıplar… Yaşam bilgisi... Onlarla yaşamak hayatımızı zenginleştiriyor; her anlamda... Hatta çocuklarımızı bile onlarla birlikte büyütüyoruz. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde, evde ve sokaklarda yaşayan dostlarımızı konuşmak ve hayatlarımızdaki etkilerini hep birlikte paylaşalım istedik.  Gelin bu konudaki soru...

Devamını Oku...

Y Yaşantı-Tecrübe

tuvalet eğitimi

1-3 Yaş

Çocuk doktorumuzun birkaç uyarısı/önerisi vardı. Onlara uyduk ve bizimkinin alışması bayağı kolay olmuştu. Çocuk doktorumuz şöyle yönlendirme yapmıştı: her çocucuğun fiziksel ve duygusal hazır olma zamanı farklıdır. Sakın zorlmayın. Gözlemleyin, o size sinyali verir.Lazımlığını görünen bir alana (odasına olabilir) koyun ve oyuncak bebeklerini, peluş oyuncaklarını kullanarak, oyun içerisinde anlatın. (Bizimki oyun sırasında kıyafetleri ile çiş ya...

Devamını Oku...