Paylaş Büyüsün

Sebze sorunu

12-14 Yaş

https://paylasbuyusun.com/blog/genclerin-daha-fazla-meyve-ve-sebze-tueketmesini-saglamanin-yollari 

Bu yazıdaki önerilere başladık. Önce kızımla başladım, sonra oğlanı da dahil ettik. Muhteşem!!! Bizimkilerin öyle çok sıkıntılı bir beslenme sorunu yoktu, ama asıl sıkıntılı olan benim ve yeterince sebze yemiyorlar diye acaip paranoya yapıyordum.Yani meyveyi kahvaltıya arada koyuyorduk zaten, bir de havuç ve salatalık her zaman yedekte tutuyordum. Ama sebzeli yemekler konusu hep bir sorun oluyordu. Çocuklar hep köfteci oluyor, bir de patates kızartması. 

Benim sorunum şu ki, hep sevdikleri bir şeyleri yesinler diye uğraşıyorum. Ama çocukların sebzeli yemek sevme ihtimali yok gibi neredese. 

Onları yemeklerin hazırlanması işine dahil etmek bütün sorunu çözüyor, gerçekten harika bir buluş! Şimdi alışveriş planlarıda dahil herşeşi birlikte düşünüyoruz ve tabi pırasa almıyoruz ama yine de toplamda yenen sebze miktarı çok artmış oluyor.

Bir de aklınızda olsun, youtube videolarda falanda var sanırım yemek hazırlığı falan işleri çok önem kazanmış, onuda takibe alabilirsiniz. Lütfen herkese önerim çocukları yemek hazırlama işinekatın, gerçekten inanılmaz bir sonuç alırsınız.