Paylaş Büyüsün

Y Yaşantı-Tecrübe

Maske-mesafe-el yıkama

6-11 Yaş

Oğlum bir özel okula devam ediyor. Okulda alınan önlemler konusunda bizi düzenli olarak bilgilendiriyorlar, kimi zaman da uyarılar geliyor. Sınıf mevcutları azaltıldı, çok düzenli bir takip var.

Biz de maske-mesafe ve el yıkama konularında oğlumuzu sürekli uyarıyoruz; zamanla bunlar hayatın doğal parçası haline geliyor diyebilirim. Yinede, çocuklar için zorluklar var oyunları bile kısıtlanmış oldu.

Bildiğim kadarıyla corona çocukları daha az etkiliyor, hastalansalar da düşük seviyede etkileniyor ve bulaştırıyorlar. Bu nedenlede biraz daha rahatız.

Ancak, lise ve üniversite seviyesindeki fark nedir onu bilemiyorum; acaba lise çağındaki çocuklar da küçükler gibi hafif bulaştırıcı mı, yoksa üniversite seviyesi kadar bulaştırıcılıkları yüksek mi?

Yorumlar

Gerçekten şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Sadece özel okul farkından da bahsetmiyorum, bazı özel okulların durumu içler acısı. Ancak çok fazla çocuk daha zor koşullar altında bu süreci geçiriyor, dediğim gibi siz şanslıların arasındasınız. Sağlıklı günler...