BÖLÜMLER

1. Esma’nın Hikâyesi
Video 2 dakikalık izleme

Esma, depremden sonra anne ve babasının yanından hiç ayrılmak istememeye başladı. Onlarla uyuyup, günün her anını onlarla geçirmek istiyor. Esma’nın “ya başıma bir şey gelirse?” korkusunu yenebilmesi için ailesi neler yapabilir?

İZLE
2. Kaygı Bozukluğu Nedir, Çocuklarda Nasıl Görülür?
Video 2 dakikalık izleme

Dr. Onur Tuğçe Poyraz Fındık, çocukların korku/kaygı sistemine dair bilgileri bu videoda aktarıyor. Kaygı bozukluğunun gelişiminde yaş ve aile ilişkilerinin önemine ilişkin detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İZLE
3. Kaygı Bozukluğunun Çocukların Hayatındaki Yansıması
Video 3 dakikalık izleme

Çocukların kaygılarını yönetmekte zorlandıkları durumları, ebeveynlerin kendi kaygı yönetimi ve duygu kontrolüne ilişkin bilgileri Dr. Onur Tuğçe Poyraz Fındık’tan dinliyoruz.

İZLE
4. Kaygı Bozukluğunda Profesyonel Destek
Video 3 dakikalık izleme

Dr. Onur Tuğçe Poyraz Fındık kaygı bozukluğu için hangi durumlarda profesyonel destek alınması gerektiğine, yaşanılan zorluğa bağlı olarak kaygı düzeyinin yaşama etkisine ilişkin önemli bilgilere bu videoda yer veriyor.

İZLE
5. Kaygı Bozukluğunda Ebeveyn Desteği
Video 5 dakikalık izleme

Dr. Aylin İlden Koçkar, Esma’nınkine benzzer durumlarda anne-babaların nasıl davranabileceğine ilişkin önemli bilgileri bu videoda aktarıyor. Ebeveynlerin çocukları için sağlayabileceği kapsayıcı davranış ve destekleyici pratik önerilerine ulaşabilirsiniz

İZLE
6. Çocuklarda Uyku Becerileri
Video 5 dakikalık izleme

Bebeklik ve çocukluk döneminde uykuda kalabilme becerisine ilişkin edinilmesi gereken önemli bilgileri Dr. Aylin İlden Koçkar’dan dinliyoruz. Çocukların uyku rutinleri edinmeleri için neler yapılabileceğini bu videoda bulabilirsiniz.

İZLE
7. Oyunun Ebeveyn-Çocuk İlişkisine Katkıları
Video 10 dakikalık izleme

Ebeveynlerin çocuklarıyla oyun oynaması ile çocukların hayatına sağladığı katkıları Dr. Aylin İlden Koçkar’dan dinliyoruz. Oyun için ayrılan süre ve destekleyici bir yaklaşım için dikkat edilmesi gerekenleri bu videoda bulabilirsiniz.

İZLE
8. Okulda ve Öğrenme Süreçlerinde Oyunun Yeri
Video 3 dakikalık izleme

Dr. Aylin İlden Koçkar, okulda öğrenme süreçlerine oyunu dahil etmenin faydaları, öğretmen-çocuk ilişkisinde oyunu kullanma becerileri ve oyunsu süreçlerle birlikte gelen kazanımları bu videoda aktarıyor.

İZLE
9. Çocuklarda Uyku Hijyeninin Sağlanması Neden Önemlidir?
Video 4 dakikalık izleme

Dr. Aslı Aktan Erciyes, farklı yaş gruplarında uyku hijyeni ve uyku hijyeninin önemi hakkında öğrenilmesi gereken önemli bilgileri aktarıyor. Sağlıklı bir uyku düzeni için yapılması gerekenleri bu videoda bulabilirsiniz.

İZLE
Yorumlar
Yorum eklemek için giriş yapmalısınız