BÖLÜMLER

1. Ekrem Bey´in Hikayesi
Video 2 dakikalık izleme

Ekrem Bey, bir süredir oyun kavramı ve oyunun çocukların hayatındaki yeri üzerine düşünüyor. Öğretmen arkadaşlarıyla, oyun kavramını derslere nasıl entegre edebilecekleri üzerine fikir geliştiriyorlar.

İZLE
2. Oyunun Çocuk Gelişimindeki Rolü Nedir?
Video 1 dakikalık izleme

Çocuklar oyun aracılığıyla fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimini sağlıyor. Dr. Aylin İlden Koçkar bu videoda oyunun yaşam boyu faydalarına değiniyor.

İZLE
3. Okul ve Oyun İlişkisinde Paydaşlar Kimlerdir?
Video 1 dakikalık izleme

Dr. Yankı Yazgan bu videoda okul ve oyun ilişkisinde çocukların gelişimi için önemli rol oynayan paydaşlara ilişkin bilgilere yer veriyor.

İZLE
4. Okullardaki Spor ve Tiyatro Gibi Etkinliklerin İyileştirici Gücü Nedir?
Video 1 dakikalık izleme

Okullarda spor ve tiyatro gibi etkinlikler ile oyunun iyileştirici gücünden yararlanmak mümkün! Dr. Yankı Yazgan özellikle psikolojik sağlığın yara aldığı afet bölgelerinde bu etkinliklerin önemini vurguluyor.

İZLE
5. Eğitimde ʺOyunʺ ve ʺOyunlaştırmaʺ Yaklaşımları Nelerdir?
Video 2 dakikalık izleme

Dr. Yankı Yazgan kültür kapsamında oyun ve oyunlaştırmalara yönelik yaklaşımları değerlendiriyor. Bu video ile eğitimde oyunun desteklenmesine ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.

İZLE
6. Ekrem Bey´in Hikâyesine Uzman Bakışı
Video 7 dakikalık izleme

Bu videomuzda Ekrem Bey´in hikayesi ile birlikte oyun, oyunun iyileştirici gücü ve okul-oyun ilişkisi üzerine uzmanlarımızın değerlendirmelerini dinliyoruz.

İZLE
Yorumlar
Yorum eklemek için giriş yapmalısınız